خرید|تحقیق درباره شناخت شهرستان وحوزه آن|

تحقیق درباره شناخت شهرستان وحوزه نفوذ آن,شناخت شهرستان وحوزه نفوذ آن,شهرستانتحقیق درباره شناخت شهرستان وحوزه آن|1853449|imv34011958|
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره شناخت شهرستان وحوزه آن وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 111 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

شهرستان شيراز يكي از شهرستانهاي استان فارس است كه در قسمت مركزي اين استان واقع شده و مركز آن شهر شيراز است. اين شهرستان با وسعتي بيش از 10537 كيلومتر مربع،5/8 درصد كل مساحت استان فارس را به خود اختصاص داده است. از شمال به سپيدان و مرودشت، از جنوب به فيروزآباد و جهرم،از شرق به استهبان،فسا و ني‌ريز و از غرب به ممسني و كازرون محدود مي‌شود و داراي 7 شهر خرامه،زرقان،سروستان،شيراز و كوار،داريان و لپويي است. همچنين اين شهرستان به 6 بخش و 22 دهستان تقسيم شده و متشكل از 5/5 آبادي داراي سكنه و 290 آبادي خالي از سكنه مي‌باشد.

در شمال و جنوب جلگه شيراز دو رشته كوه به موازات يكديگر قرار گرفته است، كوههاي شمالي به وسيله دره هائي تنگ ناميده مي‌شوند از يكديگر جدا مي‌كردند. ارتفاع اين شهرستان از سطح دريا 1540 متر است و تراكم نسبي جمعيت در اين شهرستان 111 نفر در كيلومتر مربع مي‌باشد. شهرستان شيراز به علت مركز استان بودن و وجود دانشگاه آثار و ابنيه تاريخي و بقاء متبركه و… در كشور ايران از اهميت خاصي برخوردار است.

شهرستان شيراز بر روي جلگه وسيعي كه داراي 15 كيلومتر عرضي و 130 كيلو متر مي‌باشد واقع شده است اين شهرستان بين 52 درجه و 3 دقيقه تا 53 درجه و35 دقيقه طول شرقي از نصف النهار گوينويچ و 28 درجه و 58 دقيقه تا 29 درجه و 55 دقيقه عرض شمالي از خط استوا واقع شده ارتفاع متوسط آن سطح دريا 154 متر است.

ـ ويژگيهاي اقليمي:

ميزان بارندگي شهرستان شيراز در سال 1379 بالغ بر 5/195 بالغ بر 5/195 ميليمتر در آذر ماه و حداقل آن 3% ميليمتر در ارديبهشت ماه بوده است.

دما: معدل حداقل دماي شهرستان 5/12 درجه سانتيگراد و معدل حداكثر 9/26 درجه همچنينحداكثر مطلق درجه حرارت 6/40 درجه سانتيگراد و حداقل دما 4/5 – درجه سانتيگراد به ترتيب در ماههاي تير و بهمن بوده است تعداد روزهاي يخبندان در سال 79 ، روز به شرج زير مي‌باشد:

(2 روز در ماه آذر،روز در ماه دي،12 روز در ماه بهمن و 1 روز ماه اسفند ) مي‌باشد.

مأخذ : كتاب سيماي اقتصادي،اجتماعي و فرهنگي شهرستان سال 79

ـ خاكشناسي :

خاكهاي منطقه شيراز رسوبي است مواد متشكله آن از متلاشي شدن سنگها و كوههاي داخلي و اطراف منطقه بوجود مي‌آيد و توسط رودخانه‌ها و سيلابها و آبهاي آبياري در منطقه‌هاي مختلف رسوب پيدا كرده است. گچ بصورت بلور در زمينهاي جنوبي دشت شيراز ديده شده است . در اين خاكها مواد گچها بصورت بلورهاي زياد همراه نمك وجود دارد مقدار اين اراضي 19700 هكتار يا 16% كل اراضي است، بيشتر خاكهاي منطقه خيلي عميق است و خاكهاي خوبي دارند ولي در پاي كوههاي و نزديك رودخانه‌ها و مسيلها عمق خاك زراعي كم بوده و در زير داراي طبقات شن و سنگ است .